dziwe srednie01

20 lutego  o godzinie 11:00 zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu Dziwne historie książki. Opowieść w odcinkach pt.  Alicja w krainie czarów – czy na pewno dla dzieci?

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych na cykl prelekcji skupionych wokół nietypowych zagadnień z historii książki i literatury, a także na interesujących aspektach funkcjonowania książki w szeroko pojętej kulturze. Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca. Ich celem jest zainteresowanie młodych ludzi książką i jej nietypowymi formami poprzez prezentację zagadnień wykraczających poza szkolne schematy, a także nawiązanie współpracy ze szkołami (także w ramach realizowanego przez szkoły Narodowego Programu Upowszechniania Czytelnictwa). W przypadku grup zorganizowanych prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa.

Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36