We wtorek 12 lutego o godz. 17.00 w Filii nr 6 odbył się wernisaż wystawy studentów Wydziału Sztuki UTH Radom Synteza addytywna. Wystawa będzie czynna do 26 lutego.

Synteza addytywna to zjawisko mieszania barw poprzez sumowanie wiązek światła widzialnego różnych długości. Łączenie barw, jak i łączenie idei z wiedzą prowadzą do powstania dzieł artystycznych. Na wystawie zaprezentowane zostały najlepsze tegoroczne prace studentów Wydziału Sztuki UTH w Radomiu (kierunki Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna I i II st. oraz Grafika I st.). Prace zostały wykonane podczas zajęć z fotografii cyfrowej, fotografii analogowej oraz multimediów.

Autorzy: Katarzyna Bankiewicz, Aleksandra Kuleta, Diana Yevstratenko, Sofiya Aktsisiuk, Dorota Dąbrowska, Kinga Hernik, Wanda Gotkiewicz, Mateusz Kaszuba, Piotr Sierpiński, Sofiia Zelinska, Kacper Ciesielski, Rafał Klepacz, Magdalena Nawara, Daniela Slavova, Natalia Olszowy, Zuzanna Kotala, Katarzyna Stopka, Paweł Woźniak, Michał Bożek, Paulina Dróżdż, Maria Kosińska, Malwina Lament, Iryna Rychkova, Monika Banasik, Paulina Panuś, Natalia Prawda, Dawid Trześniewski, Kamil Wasiel.

Kurator: Ludmiła Ovsiienko

Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13