Zapraszamy Państwa na wystawę w dużej sali Biblioteki, na której Anna Szostek prezentuje swoje rysunki.

Anna Szostek urodziła się w 1989 r. w Łodzi. Ukończyła Prywatne Ogólnokształcące Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Dyplom magisterski z zakresu ilustracji książkowej przygotowała u prof. Adama Romaniuka. Obecnie zajmuje się rysunkiem i ilustracją, a także malarstwem ikonowym. Tematem jej prac jest przede wszystkim człowiek. Podczas rysowania koncentruje się na formach linearnych, przybierających nieraz charakter dekoracyjno-ornamentalny, jednak w większych pracach chętnie sięga również po intensywne plamy barwne. Od 2010 r. jest wolontariuszką Hospicjum Królowej Apostołów.

Zapraszamy na nasz facebookowy profil do przeczytania relacji z wernisażu i obejrzenia kilku zdjęć... KLIK...

Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36