5 listopada (poniedziałek) 2018 r. o godz. 18.00 w Filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) odbędzie się wernisaż wystawy Zygmunt Sobień (1934-2016). Będzie ona poświęcona jednemu z bardziej znanych radomskich fotografików, zmarłemu dwa lata temu Zygmuntowi Sobieniowi. Był on członkiem RTF, członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP, zasłużonym działaczem kultury, instruktorem fotografii I kat., odznaczonym Srebrną Odznaką PFSF, Srebrną Odznaką Fotografii PTTK, Srebrnym Krzyżem Zasługi. Brał udział w wielu wystawach oraz konkursach fotograficznych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Zdobywał nagrody, dyplomy i wyróżnienia, m.in. Dyplom ZG PTTK oraz Dyplom Wojewody Radomskiego w III Salonie DIA-POL'78. Był członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1962 roku, pełniąc przez wiele lat szereg funkcji w jego zarządzie. Był także instruktorem w radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i nauczycielem fotografii w Zespole Szkół Mechanicznych, organizatorem licznych konkursów i przeglądów fotografii oraz komisarzem Salonu Barwnych Przezroczy DIA-POL.

SObien2

6 listopada (wtorek) 2018 r. o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej (Mała Galeria RTF) otwarta zostanie wystawa zbiorowa zdjęć członków RTF Wspomnienie. Organizatorzy piszą o niej: Każdego roku, kiedy przychodzi listopad, w sposób zupełnie nieoczekiwany wspominamy ludzi i zdarzenia z przeszłości. Może dzieje się tak dlatego, że więcej przebywamy w zaciszu domowym i częściej zagłębiamy się we własne myśli. Ma na to pewnie wpływ wiele czynników, między innymi mijający rok wegetacyjny przyrody, pogoda niesprzyjająca poszukiwaniu nowego w plenerze, a może zmęczenie letnią aktywnością. Listopad jest miesiącem wspomnień, a właściwie pamięci o minionym. W tym roku dodatkowo listopad przypomina o setnej rocznicy polskiej wolności i odrodzenia polskiego państwa.

Jastrzebiowski3

Wystawy czynne będą do końca listopada.