Filia nr 6 MBP serdecznie zaprasza na promocję książki "Życie i działalność księdza Bazylego Martysza. Droga do świętości"Katarzyny Simakowej (z d. Mazurek).
Autorka jest prawnuczką księdza Martysza. Ukończyła filologię polską (studia magisterskie) oraz podyplomowe studia bibliotekoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu. Na spotkaniu autorka opowie o bohaterze książki, swoim pradziadku, który był misjonarzem w Ameryce, a następnie pierwszym naczelnym kapelanem Wojska Polskiego wyznania prawosławnego w odrodzonej Polsce, zaś w 2003 roku został kanonizowany przez Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny jako jeden z Męczenników Ziemi Chełmskiej i Podlaskiej.
Spotkanie uświetni Chór Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie. Na gości czekała będzie jeszcze dodatkowa niespodzianka - wśród uczestników spotkania zostanie rozlosowanych pięć egzemplarzy książki z dedykacją autorki.

Spotkanie odbędzie się 10 października 2018 r. o godz. 17.00 w Filii nr 6, ul. Kusocińskiego 13. Wstęp oczywiście wolny.