Otrzymaliśmy z drukarni kolejny zeszyt „Bibliotekarza Radomskiego”. Obejmuje on numery kwartalnika odpowiadające dwóm pierwszym kwartałom 2018 r. (nr 1-2/2018). Jak utarło się w zwyczaju tego periodyku dotyczy on głównie podsumowania minionego roku. O działalności bibliotek publicznych Radomia i powiatu radomskiego w zeszłym roku napisały Anna Skubisz-Szymanowska i Ewa Ukleja. Pierwsze półrocze 2018 r. było dla radomskiego bibliotekarstwa czasem świętowania rocznic - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - oraz sukcesów - Nagroda im. Kierbedziów i tytuł Miejsca Przyjaznego w Radomiu 2018 dla Miejskiej Biblioteki Publicznej. O zastosowaniu wytycznych ONZ dotyczących programu zróżnicowanego rozwoju pisze Ewa Ukleja. Życie organizacyjne Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich - Oddział w Radomiu przybliżyła Mariola Turek w miłym wspomnieniu z Warszawskich Targów Książki. W najnowszym zeszycie znaleźć też można opis dobrych praktyk w działalności bibliotek powiatu radomskiego. Aneta Podkowa dzieli się swoim doświadczeniem z prowadzenia Dyskusyjnego Klubu Książki w Wierzbicy. O nowych technologiach wykorzystywanych w zakrzewskiej bibliotece pisze Zofia Maj.

Spis treści najnowszego zeszytu