Zbliża się zakończenie roku szkolnego, lada dzień zabrzmi ostatni dzwonek. Jednak Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu nie pozwoli dzieciakom nudzić się w czasie wakacji. Proponujemy im garść atrakcji, bowiem „Wakacje w bibliotece” to cykl spotkań dla najmłodszych czytelników, którzy chcą w ciekawy i miły sposób spędzić czas, niekoniecznie przed telewizorem czy komputerem.

Biblioteczne atrakcje rozpoczniemy we wtorek 26 czerwca o godz. 11:00 w Filii nr 16 MBP (ul. Barycka 2). Tego dnia dzieci poznają zasady tworzenia ilustracji oraz ich znaczenia dla treści książki na warsztatach plastycznych Ilustracja – wprowadzenie i wykonanie w technice kolażu, które poprowadzi Anna Litwinek, pisarka, ilustratorka i wydawca. W każdym tygodniu przez cały okres wakacji we wtorki i środy dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach literacko-plastycznych oraz grać w popularne planszówki.

Nieco później, bo na początku lipca letnie zajęcia rozpoczną się w pozostałych filiach i będą się tam odbywały również przez dwa dni w tygodniu przez cały lipiec i sierpień. W Filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9) będą to środy i piątki, Filia nr 2 (ul. Zientarskiego 1A) zaprasza we wtorki i środy, natomiast Filia nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) zajęcia zorganizowane zaplanowała na wtorki i czwartki. Do wyboru będą zajęcia literacko-plastyczne albo spotkania Klubu Gier Planszowych.

Pełny program spotkań wakacyjnych na afiszach:

Filia nr 1Filia nr 2Filia nr 6Filia nr 16