Wystawy dyplomowe studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu na dobre zadomowiły się w bibliotecznym kalendarzu wydarzeń. Kończąc rok akademicki początkujący artyści mają okazję pochwalić się postępami w warsztacie twórczym. Jest to dobra okazja na przedstawienie szerszej publiczności prac wieńczących kolejne etapy studiów. Czasami okazują się one nieoczywistymi rozwiązaniami podjętych zagadnień. Zawsze są jednak osobistymi odkryciami artystycznymi, odpowiadającymi na długo towarzyszące im pytanie o znaczeniu ich twórczości. Pobudza do nowych skojarzeń i kolejnych pytań o sens i użyteczność proponowanych projektów.

Szczególnie ważne jest ono dla artystów zajmujących się wzornictwem, którzy przedmiotom i usługom wypełniającym codzienne życie, nadają kształt rozpoznawalności. Tytuł wystawy Dyplom 2018, która została otworzona 14 czerwca o godz. 17:00 w głównej siedzibie biblioteki (ul. Piłsudskiego 12), mówi wszystko. Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu przedstawiają na niej swoje prace dyplomowe, podsumowujące studia licencjackie.

Swoimi pracami mogą się pochwalić obecni absolwenci pierwszego stopnia studiów prowadzonych w Pracowni Projektowania w Przestrzeni Wizualnej pod kierunkiem dr. hab. prof. UTH Mariusza Dańskiego: Weronika GromskaPatrycja MarkowskaNatalia PrawdaIryna Rychkova oraz Dawid Trześniewski. W trakcie otwarcia opowiedzieli oni o swoich pracach.

Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca – Biblioteka Główna, s. 36 (I p.).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy