Czytelniku, Ty też masz wpływ na docenienie pracy swojego ulubionego bibliotekarza! Co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu wyróżnia jednego spośród swoich pracowników merytorycznych, przyznając w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek tytuł Bibliotekarza Roku. Pracownicy MBP, którzy odznaczają się wysokim profesjonalizmem pracy, cenią dobre relacje z czytelnikami, podnoszą kwalifikacje oraz wykazują się wyjątkową aktywnością zawodową mogą zostać zgłoszeni do konkursu o tytuł Bibliotekarza Roku. Jest to jedna z form nagród pracowniczych, na którą duży wpływ ma Państwa ocena. To w końcu od zadowolenia użytkowników, często zależy powodzenie zawodowe bibliotekarzy.

Do tytułu Bibliotekarza Roku 2018 można zgłaszać osobiście w każdej filii i agendzie Biblioteki, w sekretariacie, pocztą tradycyjną (Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu, ul. J. Piłsudskiego 12, 26-600 Radom; z dopiskiem „Bibliotekarz Roku″) lub elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wystarczy wypełnić formularz z krótkim uzasadnieniem swojej propozycji i przekazać go w dowolny sposób. Na zgłoszenia czekamy do 5 maja 2018 r.

Nagrodę Bibliotekarza Roku ufundował wspierający radomską książnicę Czesław Kruk, przedsiębiorca i polonijny mecenas kultury.

Szczegółowe zasady przyznawania tytułu Bibliotekarza Roku oraz karta zgłoszeniowa do pobrania (Regulaminkarta zgłoszeniowa).