Od dziś Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu umożliwia czytelnikom dostęp do bezpłatnych kursów online. Pakiet szkoleń internetowych dostępny jest na platformach multimediów edukacyjnych grupy Funmedia: LERNI oraz Kursy123.

Platforma LERNI umożliwia naukę pięciu języków obcych (angielski, angielski biznesowy, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski) na poziomach znajomości A1-B2. Atrakcyjna, nieskomplikowana formuła kursów zapewnia:

• 1000 lekcji multimedialnych z wieloma modułami: gramatyka, ćwiczenia, fiszki, foto-lekcje, słowniki, video, nagrania audio, dyktanda, gry edukacyjne,
  • panel nauczycielski do tworzenia grup, zarządzania ich pracą oraz analizy wyników,
  • moduł tworzenia własnych list słówek,
  • dostęp do platformy na wszystkich urządzeniach: komputer, smartfon, tablet, tablica interaktywna.

Platforma Kursy123 oferuje specjalistyczne szkolenia:

• PISZ123 kurs rozwijający umiejętność szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze metodą dziesięciopalcową,
  • PHOTOSHOP123 kurs obsługi najpopularniejszego programu graficznego.

Aby skorzystać z oferty szkoleń internetowych należy odebrać w jednej z czterech filii  1, 2, 6, 16 MBP w Radomiu lub Czytelni Ogólnej Biblioteki Głównej bezpłatny kod aktywacyjny. Kod umożliwia dostęp do wszystkich oferowanych kursów przez pół roku (15 stycznia – 15 lipca 2018 r.).

Zapraszamy po odbiór kodów. Liczba dostępów ograniczona!

Krótka instrukcja aktywacji szkolenia:

1. W celu aktywacji kodu dostępowego należy wejść w link http://lerni.us/aktywacja.
  2. Kolejnym krokiem jest wpisanie swojego adresu e-mail, za pomocą którego będzie odbywało się logowanie do kursu oraz podać utworzone przez siebie hasło, a następnie wybrać kod promocyjny.
  3. Należy zaakceptować regulamin oraz wybrać opcję „Aktywuj kupon”.
  4. Od tej chwili można logować się na stronie www.lerni.us.
  5. W przypadku dostępu do kursów specjalistycznych użytkownicy przy logowaniu posługują się tym samym adresem mailowym i hasłem.
  6. Linki do kursów specjalistycznych: Pisz123fotoshop123. WAŻNE: Aby zalogować się na kursy specjalistyczne, należy wcześniej aktywować kod na LERNI.