Już w najbliższą sobotę, 4 września zapraszamy na tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania. Rozpoczniemy o godzinie 11.00 w bibliotecznym ogrodzie.

Lekturą jubileuszowej 10. edycji wydarzenia będzie „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, utwór znany i wciąż popularny, choć od jego prapremiery na deskach teatru upłynęło 115 lat. Czy stał się już nieaktualny, czy może wręcz przeciwnie – wciąż bawi, ale i trafnie diagnozuje społeczeństwo i jego system wartości? Będziemy mogli przekonać się o tym w sobotnie przedpołudnie.

Wybrane fragmenty dramatu zaprezentują uczniowie Wydziału Wokalno-Aktorskiego Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu pod kierownictwem znanego aktora radomskiej sceny – Przemysława Boska.

Głosami bohaterów „Moralności pani Dulskiej” będą także mówić zaproszeni goście: Katarzyna Kalinowska – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia, Mateusz Tyczyński – Zastępca Prezydenta Miasta Radomia oraz dyrektorzy miejskich instytucji kultury: Natalia Dąbrówka, Beata Drozdowska, Justyna Górska-Streicher, Grzegorz Molenda, Małgorzata Potocka oraz Elżbieta Sobkowiak.

Uczestnicy usłyszą także garść ciekawostek o Gabrieli Zapolskiej i jej pani Dulskiej.